Yeni BMW M5 Ağustos’ta Türkiye’ye Geliyor

0
92
Yeni BMW M5 Ağustos’ta Türkiye'ye Geliyor

Yeni BMW M5 ve Yeni BMW M5 Competition, Ağustos ayı ile Türkiye’de satışa sunuluyor.

Yüksek performansı ile efsane bir sürüş konsept deneyimi sunacak olan Yeni BMW M5 ve Yeni BMW M5 Competition’ın kaputunun altında yarış otomobillerinden gelen muazzam 4.4 litrelik V8 motor yer veriliyor.. Yeni BMW M5, 6.000 devir/dakikada 600 beygir güç üretme kapasitesinde Yeni BMW M5’e göre yere 7 milimetre daha yakın hale gelen BMW M5 Competition ise 625 HP güç üretiyor. Yeni BMW M5, 0’dan 100 km/s hıza sadece 3.4 saniyede hıza ulaşırken Yeni BMW M5 Competition ise 3.3 saniye gibi bir sürede 0’dan 100 km/s hızlanmasını sağlıyor. Her iki model de ürettikleri 750 Nm’lik torklarıyla sürücülere inanılmaz bir performans vaat ediyor.

Daha Global Görünüm İçin Şefaf Dokunuşlar

Yenilenen tasarım BMW Böbrek Izgara’nın ön bölümünde yer alan ve BMW M karakterini yansıtan renkli çift çubuk ile M rozeti, Yeni BMW M5 ve Yeni BMW M5 Competition’ın ilgi çeken tasarım incelikleri arasında yer alırken, BMW Böbrek Izgara’sına doğru dap dar çizgiler yer alan yeni L şekilli ışık versiyonu yeniden tasarlanan BMW LED farlara dirençli bir şıklık veriyor. Ayrıca, Yeni BMW M5’e özgü ikiz egzoz  yer almakta otomobilin gücüne dair ipuçları verirken, büyük arka kısımda difüzör ve üç boyutlu LED stoplar ise tasarımı kombine eden  diğer detaylar arasında yerini alıyor.

Yeni BMW M5 ve Yeni BMW M5 Competition , sürücü odaklı kabin sunuyor. 12,3 inçlik merkezi ekran yer alıyor. BMW M8’den ilhamıyla tasarlanan orta konsolda iki yeni düğme yer alamktadır. Head Up Display’deki çeşitli farklı ayar ve hızlı opsiyon sistemiyle daha çok kolaylık sağlıyor. Sürücünün motor, süspansiyon, direksiyon ve M xDrive sistemi için farklı ayarlar seçebilme imkanı sunuyor. dokunmatik ekran ve kumandasıyla gayet kullanış vaat ediyor. iDrive ile daha da paratik hale getiren M çok işlevli direksiyon simidindeki vites değiştirme kulakçıklarının yanındaki iki kırmızı renkli düğme M1 ve M2 tuşu ile menü arasındaki hızlı erişim sağlıyor.

EtiketlerBmw 5Bmw M5

Yorum Yap