WhatsApp Mesajlarında Yeni Dönem Geliyor

0
0

Dünyanın en iyi popüler uygulaması WhatsApp yeni bir özellik ile gündeme damga gibi vurdu. Sık sık değişiklikler yaparak kullanıcılara haber veren WhatsApp yeni özelliği ile GIF yani animasyon formatında çıkartmalar yer alacak. Geçen yıl kullanıma sunulan ve sadece resim formatında olan çıkartmaların GIF desteğine kavuşacağı ifade edildi. Ardından beta sürümüne görülen özelliğin yakın zamanda hem iOS hem da Android sürümüne gelmesi bekleniyor.

Ayrıca WhatsApp, iPhone özellikleri için bir yeniliği kullanım için hazırlık aşamasında mesaj kısımda güvenlik olarak sağlanması adıyla bilgi kirliği ile yalan haberleri engellemek isteyen WhatsApp, bir fotoğrafın dört veya daha fazla kez “iletilmesi” sonrasında bir arama butonu yer alacak. WhatsApp iPhone özellikleri içinde yeni olan bu buton ile birlikte, tekrar tekrar gönderilen fotoğrafın ne olduğu ve kaynağı gibi bilgilere erişim sağlanacak.

İlk ilgi çeken yenilik ise çoklu cihaz giriş desteği olarak kendini gösteriyor olması ve başka bir cihazdaki aktif uygulamadan çıkış yapılmadan, ikinci bir cihazda da giriş sağlanacak. Açıklanan bilgilere göre kullanıcılar, yeni depolama özelliği ile birlikte kaydedilmiş medya dosyalarının telefonda toplam ne kadar yer kapladığını kontrol altına alıp denetleyebilecek. Ayrıca mesajları silme konusunda da yeni bir özelliğin kullanıma sunulacağı ifade ediliyor.

 

Yorum Yap