WhatsApp Kaldırdığı Opsiyonu Geri Getirdi!

0
24

Koronavirüs salgını ile birlikte online toplantılar hayatımızda oldukça sık sık gündeme geliyor. Bu durumla birlikte Facebook, Messenger Rooms ile hizmet sunmaya teklif etti.. Bilindiği gibi 50 kişinin aynı anda görüşebildiği Messenger Rooms’un yaygınlaşması için ise WhatsApp entegrasyonu kullanıcılara verilmişti. Entegre sonrasında Messenger Rooms’a WhatsApp üzerinden erişim mümkün olarak sağlanmıştı. ancak kamera kısayolu kaldırılması ile Fakat kullanıcılar bu duruma olumsuz tepki verdi. Bu durum sonrasında tekrar geri adım atıldı. Kamera kısayolu sayesinde seri şekilde karşı tarafa fotoğraf aktarılabiliyor, WhatsApp’ın verdiği bu yanlış karardan dönmesi ise olumlu düzeyde oldu.

Ayrıca Popüler uygulamaWhatsApp yeni bir özellik gündem söz konusu ve Sık sık değişiklikler ile adından söz ettiren WhatsApp yeni özelliği ile GIF yani animasyon formatında çıkartmalar yer alacak. Geçen yıl kullanıma sunulan ve sadece resim formatında olan çıkartmaların GIF desteğine kavuşacağı ifade edildi. Beta sürümüne görülen özelliğin yakın zamanda hem iOS hem da Android sürümüne gelmesi kullanıcılar tarafından sabırsızlıkla bekleniyor.

Bununla birlikte WhatsApp, iPhone özellikleri için bir yenilik kullanımları için çalışmalar sürüyor. Mesajlarda güvenliği sağlamak ve bilgi kirliği ile yalan haberleri en alta indirmek için WhatsApp, bir fotoğrafın dört veya daha fazla kez “iletilmesi” sonrasında bir arama butonu yer alacak. WhatsApp iPhone özellikleri içinde yeni olan bu buton ile birlikte, tekrar tekrar gönderilen fotoğrafın ne olduğu ve kaynağı gibi bilgilerekolaylık erişim sunacak. WhatsApp, bir süredir yalan haberleri yayan, mesajlara ve hesaplara karşı hızlı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Bu özellik ile birçok kez gönderilen fotoğrafların asılsız bilgi içerebileceği kullanıcılarına bilgi aktaracak. Söz konusu yeniliğin sadece iOS cihazlara geldiği gündemde.

Kullanıcılara sürekli çeşitli yenilikler sunan güncellemeleri adından söz ettiren WhatsApp yeni özelliklere tüm hızıyla çalışmalarını sürdürüyor. Kısa bir süre önce yayınlanan beta sürümü ile birlikte  gelecek olan yeni WhatsApp özellikleri de hız kazanarak belli oldu. Görüldüğü kadarıyla WhatsApp kullanımı daha da pratik bir hale getirilmek için çaba gösteriliyor. İlk ilgi  çeken yanı yenilik, çoklu cihaz giriş desteği olarak kendini zaten gösteriyor.

EtiketlerWhatsApp

Yorum Yap