Twitter Yeni Abonelik Sistemini Tanıtıma Sunmak İçin Çalışmalara Başladı!

0
11

Twitter son zamanların yeniden en popüler sosyal medya platformlarından birisi olarak hızlı bir yükseliş yaşadı. Şimdilerde kullanıcı deneyimini sunup geliştirmek ve yeni bir düzen sağlamak için yeni bir abonelik sisteminin gündem tartışmalar söz konusu oldu. Twitter tarafından alınan ve sızdırılan bilgiler sonrasında yeni abonelik sistemi için hazırlanan projenin kod adı ise ‘Gryphon’ olarak açıklandı.

Abonelik Sistemi İle Ne Amaç Sağlanıyor?

Twitter bu gelişim ve süreç hakkında yapılan çalışmaları yayınlayarak bu süreç içerisinde bir iş ilanı da yayına verdi. Bu ilan ile birlikte yeni sistem ilgi çekti ve merak söz konusu haline geldi. Bunun üzerine şirket tarafından verilen ilan yeniden düzenlemeye alındı. Yapılan düzenlemeye göre şirket için ekipler, abonelik ve yeni isimden bahsedilen kısımların silindiği ortaya çıktı. Böylelikle yeni ilana göre ‘backend’ mühendis ekibiyle birlikte bir çalışma sağlanarak olan Android mühendisi aramasının yapıldığı ortaya çıktı. Şirket tarafından yapılan ilan değişikliği kısa sürede farkına varıldı.

Yeni sistem üzerinden Özel Premium üyeliğin gündeme gelmesi ve bunun ücrete tabi tutmak için yeni bir sistem haline getirilebileceği düşünülüyor. Bu durum hakkında detaylar henüz ortaya çıkmasada kullanıcılar tarafından kafa karışıklığına neden olabiliyor. ancak şimdilerde teknoloji şirketi tarafından konu hakkında bir açıklamanın yapılması bekleniyor.

Yorum Yap