Telegram Google Play’de 500 Milyon İndirme Sayısını Geçti

0
26
Telegram Google Play'de 500 Milyon İndirme Sayısını Geçti

Anlık mesajlaşma servislerinden birisi olan Telegram; Google Play Store’da önemli bir başarıya imza attı. Uygulama, her ne kadar rakiplerinin gerisinde olsa bile 500 milyon indirme sayısını geçti.

Her geçen gün artan kullanıcı sayısıyla WhatsApp’ın en büyük rakiplerinden bir tanesi haline gelen Telegram, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada senenin ilerleyen dönemlerinde grup görüntülü arama özelliğini uygulamaya ekleyeceğini belirtmişti. Şirket, yeni özelliğinin koronavirüs salgını sırasında ve sonrasında insanların iletişim halinde kalmasını sağlamak ve daha iyiye taşımak amacıyla getirileceğini söylüyor.

Anlık mesajlaşma servisi, herhangi bir android telefona daha önceden yüklemiş olarak gönderilememekte. Uygulama; buna rağmen Google Play Store’da 500 milyon indirmeyi aştı. WhatsApp 5 milyar indirmeye sahip iken, Google Messages ise 1 milyon indirmeye sahip.

Telegram, Google Play’de 500 milyondan fazla kişi tarafından indirildi:

Ancak bu iki uygulamanın aksine Telegram; tamamen kullanıcılarının indirmelerine güveniyor. Bu, özellikle de deneysel Telegram X istemcisinin 10 milyon indirme yapmasıyla oldukça başarılı bir hal almaya başladı. Bildiğimiz gibi, Telegram şuan da kullanıcılarına uçtan uca şifreleme yöntemi ile birlikte sesli arama ve mesajlaşma imkanı sunuyor.

Özelliklerini her geçtiğimiz gün geliştiren şirket; geçen günlerde anketlerine sınav modu eklemişti. Bu sayede eğitim araçlarını geliştirmişti. Tüm bu yenilikler, uygulamanı kısa bir zamanda popüler olmasını da katkı sağlıyor. Telegram’ın yanı sıra, Zoom koronavirüs salgını sebebi ile karatina altında olan yüz milyonlarca insanın artan internet kullanımı sebebiyle yoğun istek görüyor.

Öyle ki Zoom, yalnızca son 3 hafta içeriside 100 milyon yeni kullanıcı kazanarak 300 milyon kullanıcıya ulaştığını söylemişti. Öte yadan arama devi olan Google da Meet görüntülü sohbet hizmetinin günde 2 milyon yeni kullanıcı kazandığını belirtti. Facebook’a gelince şirketin bünyesinde bulunan Messenger ve WhatsApp’ta her gün 700 milyondan fazla hesabının sesli ve görüntülü konuşmaya katıldığı, koronavirüs salgını başladığından bu yana çoğu ülkede çağrı sayısının iki kattan fazla artacağını belirtiyor.

EtiketlerTelegram

Yorum Yap