Replika Telefon Kullanmak Hangi Olumsuz Tetikçinin Habercisi?

0
24

Gününmüz teknoloji dünyasında ve gelişiminde piyasada yeni ürünler ortaya çıkmaya başladıktan sonra bu ürünlerin sahtesini ve spotunu yapmak için eyleme geçen önemli birfaktörde bulunuyor. Son yıllarda yan ürün sanayisi gittikçe büyümeye ve büyüdükçe gelişmeye daha tehlikeli bir rol almaya başladı. Sahte ürünlerin artışı gerçek üreticilere ve bununla birlikte çeşitli durumlarda tüketicilere de olumsuz şekilde zarar vermeye devam ediyor.

Replika telefonların sayısı da giderek artmaya başladı. Bunun nedeni olarak ise artan KDV’ler, gümrük vergileri ve ÖTV miktarlarının kullanıcıların bütçesinin hat safa da zorlaması olarak belirtiliyor.

Replika Telefon Kullanmak Ne Tür Tehlikeleri Ortaya Çıkarıyor?

Replika telefonlar kötü amaçlı olan yazılımlara daha fazla kaynaklı olduğu için tehlike giderek çoğalmaktadır. Bununla birlikte üretiminde kullanılan zararlı kimyasallar tüketicinin kullanımında da sık sık ortaya çıkarak sağlığı olumsuz olarak tetikliyor..

Replika telefonlarda radyasyon kontrolü gerçekleştirilemediği için bu durum çeşitli tehlikelere neden olabilir ve uzun vadede sağlık için olumsuz bir risk faktörü  ortaya çıkarabiliyor. Kullanılan bataryaların yan ürün olması ve yan sanayi ürünü olarak imal edilmeleri patlama şişme ve arıza gibi hazır bir durum ortaya çıkardığı için telefonun şarj sırasında ya da uzun kullanımlarda patlama ihtimali bulunuyor. Bu patlama insan sağlığını mümkün derecede tehdit edebilir.

Replika telefonlarda maliyeti düşük bütçede tutmak için dayanıksız ve kalitesiz malzemeler üretilip, kullanılmaktadır. Bu malzemeler uzun süreli kullanıma dayanmadığı için kısa sürede bozulacaktır. Üretimi sırasında çevreye olmsuz radyasyon olarak zarar verdiği için çevresel bir tehlike olarak nitelendirilebilir. Daha uygun maliyetli bir çalışma yapılırken aslında ekonomik zararın temelini ortaya koyabilirsiniz.

Yorum Yap