Nubia Red Magic 5G Lite, Yeni İşlemcisiyle Artık Piyasa da!

0
61
Nubia Red Magic 5G Lite, Yeni İşlemcisiyle Artık Piyasa da!

Nubia markası yeni telefonu olan Red Magic 5G Lite’ı Avrupa’da piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde İspanya’da Vodefone ‘nun aracı olmasıyla satışa sunuldu. Fakat cihaz İspanya’da piyasaya sunulmasına rağmen diğer ülkelerde sunulacak mı sunulmayacak mı şuan belirsizliğini açıkçası koruyor. Çin’e ait olan ZTE telefon üretim firması tarafından Nubia, çok kısa zamanda sektörde zirveye ulaştı. Avrupa’da da Nubia Red Magic 5G Lite satışa sunulmaya başladı. Şuan da telefon tek, İspanya’da operatör Vodefone aracılığıyla satışa sunuldu.

Nubia Red Magic’in dış görünümü, daha önceden üretimi gerçekleşen ve şuan piyasada satışta olan Redmi Magic 5G’ye benziyor.

Nubia Red Magic 5G Lite’in Genel Özellikleri

  • 6,65 inç büyüklüne sahip FHD+AMOLED ekranla kullanıcılarının karşısına çıkıyor.
  • Büyük yüksek çözünürlüğe sahip ekranı var
  • 120 Hz ekran yenileme özelliği var
  • 240 Hz dokunmatik hızı sayesinde çok etkili ekran performansa sahip

Ayrıca Nubia’nın önceki piyasaya sürülen telefonları gibi, bu seride de parmak izi sensörü ekran içine konumlandırılmıştır. Telefon gücünü, Snapdragon 765G olarak adlandırılan işlemciden almakla birlikte; 256 GB depolama alanı ve 8GB RAM’dan oluşuyor. Ayrıca bu özelliklerin yanında 5.100 mAh kapasitesinde telefon bataryaya sahiptir diyebiliriz. Oldukça büyük olan batarya, 18W hızlı şarj ile desteklenmiştir. Yeni telefon, Android 10 tabanına sahip Nubia UI 8.0 işletim sistemi ile kutudan çıkıyor. Cihazın arkasında da dörtlü kamera kurulumu bulunuyor. Ön tarafındaysa; 8MP kamera mevcut…

Yorum Yap