Meizu 17, Dokunsal Geri Bildirimde İleriye Doğru Adım Atacak

0
51
Meizu 17, Dokunsal Geri Bildirimde İleriye Doğru Adım Atacak

Meizu 17’nin hoparlörleri,kameraları, yüksek yenileme hızlı ekranı ve sarj hızına dair gelen bilgilerden sonra Meizu şimdi de dokunsal geribesleme konusunda atacağı yeni adımının bilgilerini paylaştı. ‘mEngine 3.0’ adı verilen dokunsal geribesleme motoru hakkında henüz pek bir bilgi vermedi.

Bundan kısa bir süre önce Apple iPhone‘larla yarışabilecek düzeyde uygun dokunsal geri bildirim özelliğine sahip olan yalnızca birkaç Android cihaz bulunuyordu. Özellikle son iki yılda bütçeye uygun çok daha fazla Android akıllı telefonun bünyesinde daha etkili dokunsal geri bildirim makineleri dahil oldu ve aslında görünüşe bakılırsa Çinli akıllı telefon şirketi Meizu da bu adımları takip etmekte.

Cihaz hakkında; hoparlörlerine, kamerasına, yüksek yenilenebilir hızlı ekranına ve sarj hızına dair ayrıntıların ortaya çıkmasından sonra  şirket şimdi de ‘mEngine 3.0’ adı verilen dokunsal geri bilidirim motorunu severlerine tanıttı. Weibo’da yayınlanan gönderide ‘mEngine 3.0 horizontal linear motor (mEngine 3.0 yatay lineer motor) yazısını okuyoruz ama bunun ne demek olduğu hala net değil. Tahminlerden bir tanesi ise yeni motorun daha kesin ve güçlü titreşim sağlayacağı konusunda.

Meizu 17’nin tanıtım posterleri oldukça ilgi çekiyor

Meizu, 8 Mayıs’ta tanıtılacak Meizu 17 serisinin tanıtım posterleri iki gün önce yayınlandı. Yayınlanan görseller, akıllı telefon ailesinin ses sistemi ve 17 Pro’nun geniş açılı kamerası hakkında da detaylar içeriyordu. Meizu 17 ve Meizu 17 Pro olmak üzere iki tane farklı akıllı telefondan oluşması beklenen serinin iki farklı tanıtım posterinden ilki Meizu 17 Pro’da yer alacak geniş açılı kamera hakkında, diğeri ise telefonun ses sistemi hakkında detaylar içermekte.

Telefonun gücünü Qualcomm imzalı Snapdragon 865‘ten alacağını ve LPDDR5 RAM ile UFS 3.1 depolama teknolojisini kullanacağı söylenmekte. Bununla birlikte temassız ödemeler için kullanılan NFC modülünün de cihazda yer edineceği bekleniyor.

EtiketlerMeizu 17

Yorum Yap