Max Keiser Açıkladı: ABD Başkanlık Seçimini Kim Kazanırsa Bitcoin İçin Daha Avantajlı Olur?

0
86
Max Keiser Açıkladı: ABD Başkanlık Seçimini Kim Kazanırsa Bitcoin İçin Daha Avantajlı Olur?

Her dört yılda bir yapılan “ABD Başkanlık Seçimleri” yalnızca ABD vatandaşlarının değil tüm dünyanın ilgi odağını içine alan siyasi bir birimdir.  Nominal GSYİH açısından en büyük ülke ve küresel rezerv para birimi olarak hizmet veren ABD doları, seçim sonuçlarının etkisi ile dört yıl boyunca tüm piyasalarda etkisi altına yine alacak.

Ya Sonra Seçim Sonuçları Kripto Para Piyasasını Nasıl Etkileyecek?

Mevcut başkan Donald Trump’ın başkanlığı birçok tartışmalı eylem ve açıklamalar ile faaaliyet söz konusu oldu. Bu tartışmalar arasında, göçmenleri uzak tutmak için Meksika ile fiziksel bir duvar inşa etmeyi planlamaktan, rakibi Joe Biden’ı fiziksel saldırı ile tehdit etmeye kadar oldukça farklı tartışmalar söz konusu oldu.

Bununla birlikte, Trump’ın lider kripto para Bitcoin hakkındaki görüşleri ise olumsuz yönde takip ediliyor. Trump, Temmuz 2019’da Bitcoin ve kripto para piyasası hakkında görüşlerini oldukça net bir şekilde paylaşıp ifade etti.

“Para olmayan, değeri oldukça değişken Bitcoin ve diğer Kripto para birimlerinin hayranı değilim. Denetlenmeyen kripto paralar uyuşturucu ticareti ve diğer yasal olmayan eylemlerde kullanılabilir.”

Tüm bu açıklamalardan sonra, Başkan Trump’ın fikrini aniden değiştireceği düşünülmüyor. Birçok kişi, bu görüşlere sahip olan bir başkanın yeniden seçilmesinin Bitcoin için kötü olacağı yönünde ancak Max Keiser’a göre Trump ya da Biden her kim kazanırsa kazansın, Bitcoin için sonuç hiç bir şekilde değişmeyecektir.

Trump’ın olumsuz açıklamalarına rağmen, rakibi Joe Biden ise meşhur Twitter saldırısından sonra, Bitcoin’e sahip olmadığını ve kripto paralar hakkında da kesin bir yorumu olmadığını belirtmişti. Bu yüzden Biden’in başkanın olması durumunda Bitcoin için nasıl bir tavır sergileyeceği belirsizliğini koruyor.

Max Keiser: İfadesi İse Bitcoin Ne Olursa Olsun Kazanır

Popüler TV sunucusu ve Bitcoin yatırımcısı Max Keiser’a göre Bitcoin seçimin sonucu ne olursa olsun kazanan taraf olacak ifadesinde bulundu. Bunun sebebi ise, Bitcoin’in hiçbir şeyle ilişkisi olmayan ve ABD veya dünyanın herhangi bir yerinde hiçbir siyasi parti ile ilgili olmayan bir varlıktır.

Max Keıser: “Bitcoin yalnızca Bitcoin ile ilişkilidir.”

Keiser göre, ABD başkanı kim olursa olsun, Bitcoin piyasalarda bir değer deposu olarak görülmeye devam edecek ve mevcut fiyat seviyesinden çok daha yüksek seviyelere gelecek.

Bitcoin (BTC) olması itibari ile 13.524 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

Yorum Yap