Lenova 11,6 inç Ekranlı Chromebook’u Satışa Sundu

0
44
Lenova 11,6 inç Ekranlı Chromebook’u Satışa Sundu

Lenova şirketi daha önce duyurmadığı 11,6 inç ekranlı Chromebook çok kısa süre önce satışa çıktı.  Chromebook, 64GB ve 4GB RAM depolama ile birlikte Intel Celeron N4020 Gemini Lake işlemci özellikleri ile birlikte piyasaya sürüldü. Farklı ihtiyaçlar baz alınarak üretilen çeşitli bilgisayar şuan piyasada mevcut. Özellikle, dizüstü bilgisayarlar farklı segmentlerden kullanıcı çekmek adına kendilerini farklılaştırıyorlar. Standart dizüstü bilgisayarlardan tutun da oyuncu bilgisayarlarına kadar çok fazla alternatifler bizlerin karşısına çıkıyor. Sektörde önemli bir yere sahip olan Lenova’da, ürünlerin gamını çeşitlendirmek adına Chromebook ailesine; Chromebook 3 adında yeni üye ekledi. Chromebook, daha önce ki zamanlarda hiç tanıtılmayan model olması ile dikkat çekiyor.

Cebe Uygun, Chromebook

Lenova Chromebook 3, 230 dolar karşılığında yurt dışında satışa sunuldu. Başlangıç seviyesinde ki bir bilgisayar için oldukça uygun fiyat diyebiliriz. 250 nit TN ve 1366*768 piksel ekran ile dar görüş açısı kullanıcılarına sağlıyor. Lenova Chromebook’un ayrıca diğer özellikleri de şu şekilde:

  • 4GB RAM ile birlikte 64GB dahili depolama alanı var,
  • Intel Celeron N4020 Gemini Lake işlemcisi mevcut,

Çift çekirdekten oluşan işlemci performans seviyesi göz önüne alındığında oldukça yeterli, ayrıca enerji tüketimi açısından da baya düşük seviyelerde diyebiliriz. Yeni laptoplarla birlikte Lenova giriş seviyesi Chromebook’larda, çok fazla depolama ve bellek alanıyla kullanıcıya sunulacak. Özellikle, Corona salgını ile birlikte teknolojiye daha fazla bağlandığımız şu dönemlerde gelişen özellikli cihazlar çok kişiye fayda sağlayacak.

Yorum Yap