JPMorgan Açıklama: “600 milyar dolar Bitcoin’e akabilir”

0
12

Yatırım bankası JPMorgan Chase, Bitcoin (BTC) gelecekte 600 milyar dolarlık bir giriş almasının mümkün olabileceğine savunuyor ve  inanıyor. Bu açıklama, geçen hafta MassMutual’in 100 milyon dolarlık BTC satın almasından sonra açıklamada bulundu. Bloomberg tarafından açıklama yaptığı üzere, analistler kurumlar arasında talebin artmaya başladığına inanıyor.

600 milyar dolar Bitcoin’e akabilir

Amerika Birleşik Devletleri’nin en eski sigorta şirketlerinden biri olan MassMutual,  100 milyon dolar Bitcoin satın aldı. Amaç, kripto piyasasına hakim olmak ve yönelmek. Şimdi, firma yaklaşık 100 milyon dolar değerinde BTC sıcak yada soğuk cüzdanlarda tutuyor.

Bu, MicroStrategy’nin balina olarak adlandırılan ve devasal olarak BTC alımlarından sonra geliyor. Şirket 41.000’den fazla BTC satın aldı ve piyasadaki varlığını daha da artırmak ve elinde tutmak istiyorç Bu da firmaların kripto para piyasasına dahil olmaya büyük ilgi gösterdiğini ve diğer kurumsal firmalarda BTC alımına sıcak baktığı savunuluyor.

Daha sonrası, bu yatırımlar, aile ofislerinin ve varlıklı yatırımcıların ve küçük yatırımcılarında portföylerinde BTC olmasını istediklerini gösteriyor. JPMorgan Chase stratejik olarak firmalar ve daha büyük yatırımcılar fonlarını kripto pazarında sarf etseler bile, bunun kurumların Bitcoin ve kripto para birimlerini değerlendirme biçiminde olumlu bir değişikliği temsil sunacağına inanılıyor.

Başka bir kilometre taşı daha

JPMorgan stratejisti MassMutual’ın BTC satın alma kararıyla ilgili olarak şunları ifade etti:

“MassMutual’ın Bitcoin satın alımları, kurumsal yatırımcılar tarafından Bitcoin’in benimsenmesinde başka bir kilometre taşını temsil ediyor. Diğer sigorta şirketleri ve emeklilik fonları MassMutual’ın örneğini takip ettikçe önümüzdeki yıllarda ortaya çıkabilecek potansiyel talep görülebilir.” ifadesinde bulundu.

Son aylarda Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkabildiğini belirtmekte fayda olacağını söyledi. ATH olarak sadece birkaç dolar geçilmesine rağmen, piyasa BTC ve diğer kripto para birimleri için yükselişini tamamiyle sürdürüyor.

Bloomberg tarafından bildirildiği üzere, emeklilik fonları ve diğer kurumsal şirketler piyasaya ek olarak 600 milyar dolar daha aktarıp, kaydırabilirse bu durum Bitcoin fiyatı için 2 kat yükseliş anlamına gelebilir. Yani BTC’nin fiyatı40.000 dolar olacak demek anlamı taşıyor.

EtiketlerBTC

Yorum Yap