Instagram’da Yepyeni Özellik:  Yorum Odaklama

0
61
Instagram’da Yepyeni Özellik:  Yorum Odaklama

Instagram sosyal medya platformu,  neredeyse her gün yepyeni bir yenilikle karşımıza çıkmaya devam ediyor.  Platformun yeni özelliğiyse;  “toplu yorum silme” ve “yorum sabitleme”  oldu.

Son günlerde en fazla kullanılan,   sosyal medya platformu olarak bilinen İnstagram;  yeni özellikleri sayesinde çok takipçisi olan kullanıcılarına kolaylık sağlamak amacıyla farklı özellikler getiriyor.

Instagram’da,   Toplu Yorumları Nasıl Silebilirim?

İnstagram yöneticileri,  yorumları toplu biçimde silme özelliğini teste tabi tuttular.  Yukarıda da belirttiğimiz gibi;  özellikle çok takipçisi olan kişiler,  yorumları tek silme derdine düştüğü için çok fazla zaman kaybı yaşıyorlardı.  Ancak, insanlar İnstagram’ın toplu yorum silme özelliği sayesinde artık bu dertten kurtulacaklar.  Eklenen yeni özellik sayesinde,  25 yorumu saniyeler içinde silebilecekler.   Bunun için,  yorumları yönet kısmına tıklayarak silmeyi düşündüğünüz yorumları seçerek toplu olarak silme işlemini gerçekleştirerek rahat bir nefes alabileceksiniz.

Instagram Platformunda,  Yorum Sabitleme Özelliğinden Nasıl Yararlanabilirim?

Instagram yorum sabitleme özelliği de şudur:  Size yapılan yorumlar içerisinden,  istediğiniz yorumu sabitleyebilirsiniz.  Yani,   YouTube’ da nasıl paylaşıma gelen yorumlardan,   dilediğiniz 3 yorumu sabitleyerek en başta görünmesini sağlıyorsanız Instagram’da da aynı özelliği yapabileceksiniz. Hatta paylaşımın görüntülenmesini sağlayan kullanıcılar tarafından da bu yorumlar görüntülenecek.  Gönderi de yorumu sabitlenen hesaplar içinde ayrıt eden bildirim sistemi kurulacak.  Oda şu şekilde olacak:  “Yorumunuz bu gönderide sabitlenmiştir.”   Ayrıca bu özellik sayesinde,  takip edilmeyen hesapların içeriklerinde de kişi etiketlenemeyecek.

İnstagram’da Odak Modu:

İnstagram odak modu özelliğinden yararlanmak için,  ilk olarak İnstagram’ın en son sürümünü yüklemeniz gerekiyor.  Yükleme işlemini gerçekleştirdikten sonra;  “Superzoom” seçeneği yanında ki “Odak” butonuna tıklamalısınız.  Bu işlemi yaptıktan sonra,  sadece fotoğraf çekme işlemi kalıyor.  Bu özellik sayesinde;  fotoğrafınızda ki arka plan nesneleri bulanıklaşacak,  ön plan nesneleri de keskin bir hale gelecek.  Böylelikle,  ortaya güzel fotoğraflar çıkacak.

 

EtiketlerInstagram

Yorum Yap