Google Meet İçerik Güncellemesi

0
30
Google Meet İçerik Güncellemesi

Google, iş toplantılarının ve video konferansların güvenilir olması adına kullanıcılara Google Meet desteğini bir çok eklenti ile yeniden tasarlayarak önümüzdeki  günlerde hizmete sunuyor. Kullanıcılar her cihaz üzerinden istedikleri her yerde görüşebilme imkanını  şirketler, eğitim kurumları ve diğer kuruluşlar için de kullanabilir. Aynı anda farklı sayıda izleyiciyi  kod gönderme yöntemi ile güvenilir bir şekilde yayına alma şansını bizlere tanıyor.

Google Meet, pandemi sürecinin internet ağlarında yoğunluk göstermesi  sebebiyle yenilikleri eklerken kurumsal kullanımların sadeliğine istinaden öğrenciler için de farklı özellik ekleme işlemlerini hızlandırıyor. Kullanıcılar görüntülü konuşma esnasında odak noktasını sabitleyebilmek için arka planda bulanıklaştırma ya da farklı arka plan ekleme özelliğini kullanabilecekler. Google bize bu özelliklerin yanında daha önce sınırladığı 16 katılımcılı Meet arayüzünü artık 49 katılımcılı bir  arayüze çevirmeyi hedefliyor.

Google, Meet ile uzaktan eğitim yapabilecek öğretmenlerin  konuşmasının  kesilmeden düşünce aktarımı yapılabilmesi için ayrı bir araç desteği verecek. Bu destek sayesinde eğitmen kesintiye uğramadan konuşmasına devam edebilecek. Öğretmenlere denetleme aracı sunmayı da unutmayan Google Meet, video konferansı başlatan öğretmene toplantıdan çıkarma/ekleme ve toplantıyı tamamen sonlandırma hakkını veriyor.

Google, Google Meet arayüzünü Jamboard ile birleştirerek katılımcıların beyaz tahta üzerinde bilgi aktarımlarını yapabilecekleri ve bu notları bilgisayarlarından akıllı cihazlarına aktarabilecekleri bir altyapı hazırlıyor.

EtiketlerGoogle Meet

Yorum Yap