EBA’nın Tıklanma Sayısı

0
110
EBA’nın Tıklanma Sayısı

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) kamuoyuna, EBA’nın tıklanma sayısını sundu. MEB Twitter üzerinden paylaştığı görselde, EBA’nın dünyada en çok ziyaretçisi olan 6.eğitim sitesi olduğu belirtildi. Milli Eğitim Bakanlığı, uzaktan eğitim amacıyla kullanılan EBA platformunun 23 Mart-5Haziran tarihleri arasında ki verilere Twitter’de yer verdi. Twitter’de görselle ifade edilen EBA’nın verilerine göre, ziyaretçi sayısının rekora koştuğu belirtildi. MEB açıklamasında, 23 Mart ve 5 Haziran tarihleri arasında ki istatistiklerde; EBA’nın 2 milyar 753 milyon 847bin 548 tıklanma sayısına ulaştığı belirtildi. EBA, 2milyar 753milyon 847bin 548 sayısıyla Türkiye’de en fazla ziyaretçisi olan 11. İnternet site olarak belirlendi. Aynı zamanda, dünyada da en çok ziyaretçisi olan 6. Eğitim sitesi olarak kayıtlara geçti.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama da, EBA kullanımında en önemli etken mobil cihazların olduğu belirtildi. 23Mart-5 Haziran tarihleri arasında da ayrıca EBA’ya giriş sayısının %54’ünün mobil cihazlardan; %5’i tabletlerin aracılığıyla%41’i de bilgisayarlardan olduğuna dairde bilgiler verildi. Mobil cihazlarda EBA’nın yaygın olarak kullanılmasın da ki veriler de şu şekilde:

  • EBA ait mobil uygulamalarında yani Android ve Play Store’da 16.7 milyon kişi,
  • iOS uygulamasında da App Store’de 1.8 milyon kişi uzaktan eğitim platformunu indirerek kullandı.

EBA’nın Tıklanma Sayısıyla Birlikte Diğer İstatistikler

EBA platformuna erişimin çok fazla olmasının nedeni;

  • Daha çok içerik kullanıcılara sunması,
  • Korona virüs salgınından dolayı, 25 Mart’ta başlayan uzaktan eğitim platformu oldu. Okullar tatil olduğu için, öğrenciler derslerine bu platform üzerinden devam ettiler.

 

 

Yorum Yap