‘’Araba Fiyatı Dedirten’’ Bugatti Tasarımlı Saat

0
54
‘’Araba Fiyatı Dedirten’’ Bugatti Tasarımlı Saat

Jacob & Co ve Bugatti şirketleri, iş birliği ile Twin Turbo Furious 300+ saatini ortaya çıkardılar. Saat, üretilmiş en kapsamlı ve hızlı spor araba olan Bugatti Chiron Super Sport 300+’tan işlevsel olarak yapıldı. En ilgi çeken özelliği  insanın kanını donduran cüzi fiyat olması.

Üst segment  saatleriyle popüler olan saat üreticisi Jacob & Co, spor araba üretici Bugatti ile bir araya geldiler. Bir araya gelmesinin sebebi bu seferlik saat olması win Turbo Furious 300+ adındaki bu kol saati, Bugatti Chiron Super Sport 300+ süper arabasından ilham olarak yapıldı.

Önceki Twin Turbo Furious kol saatininalt yapısından tasarlanan bu saat gerek tasarımı gerekse dayanıklı kalitesi ile oldukça görkemli bir saat olarak karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz yıllarda Bugiatti Chiron Super Sport 300+, dünyanın üretilmiş en hızlı arabası olarak rekorlar kitabına yazılmıştı. 490 km/sa hızıyla rekoru kıran süper araba, adını hafızalara yeniden kazıdı.

Twin Turbo Furious 300+, Bugatti Veyron Chiron’dan ilham alarak tasarlandı

Twin Turbo Furious 300+’ün kasası Chiron’dan ilham olarak karbon fiber olarak tasarlandı. 57 mm’lik titanyum ve siyah safir kasaya ‘daha seri’ yazılı şerit detayları ekleme olarak yapıldı. Saatin ön ve arka kısımda ise yansıma önleyici safir kristaller yer aldı. Bu milyon liralık saatin içi, yerçekimi etkilerini minimize etmek için özel olarak tasarlanmış. Elinizi sallama eylemiyle kurulan saat tiplerinden olan Twin Turbo Furious 300+, bünyesinde 832 parça bulunduruyor. Saat 21.600 vbh (30 Hz) frekansında çalışıyor ve 500 saatlik güç rezervine sahip ele alındı.

Fazla fiyatıyla ilgi çeken bu saat dakika ve saat gösterimi dışında bir özellik daha yer alıyor. Saatin içine entegre bir şekilde bulunan kronograf, size ondalık bir dakika tekrarlayıcı özelliği barındırıyor. Kendine özel bir düğmesi bulunan bu özellik, tasarımının bir o kadar zor olmasının yan sıra size dakikaları bildiriyor ve güvenlik için mekanik bir korumaya sahip optimize edilmiş sağlıyor.

Sınırlı sayıda üretilen Twin Turbo Furious 300+’ın fiyatıysa  580.000 dolar. Bu fiyatın vergileri hesaba baza almadığınızda güncel kur üzerinde nerdeyse 4 milyon TL olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum Yap