Apple Card Sahiplerine Müjde: Yeni Faizsiz Ödeme Planları Sizlere Sunulacak

0
108
Apple Card Sahiplerine Müjde: Yeni Faizsiz Ödeme Planları Sizlere Sunulacak

ABD’nin ünlü markası Apple, yakın bir zamanda Apple Card sahipleri için 12 ay taksitle kesinlikle faiz ödemeden Mac, AirPod ve iPac satın almaları için imkânlar sunacak. Kartı kullanan kişiler, ödeme planını baz alarak ürünü alırken de ödeyecekleri toplam tutar üzerinden %3’e kadar nakdi geri geri alacaklar.

Geçen yıl uluslararası yatırım bankası olan Goldman Sachs aracılığıyla piyasaya sunumu yapılan Apple Card,  iPhone dışında da diğer cihazlar açısından da faizsiz ödeme planları bulunuyor. Apple’ın  Ceo’su Tim Cook tarafından yapılan açıklama; diğer ürünleri satın alabilmek içinde Apple Card’dan yararlanabilmek için çalışmaların sürdüğünü ayrıca müşterilerinde kısa bir üzere içinde bu çalışmaların ürünlerini görebileceklerini belirtmişti. Bloomberg tarafından aktarılan bilgilerde de bu çalışmaların çok yakın zamanda hayata geçirileceği vurgulandı. 2019 yılının aralık ayında Apple;  Apple Card ile kullanıcıların 24 ay taksit ile iPhone satın alabilmelerini sağlayan bir plan hazırlamıştı. Plan ile birlikte kullanıcılar, kesinlikle herhangi bir faiz ödemeleriyle karşılaşmadan ödemiş oldukları toplam tutarında %3’ünü nakit olarak geri kazanabilecekler.

Apple Card’ın Yepyeni Avantajları

Ayrıca Apple Card’ın şu olanakları da sunacağına dair söylentiler var:

  • Mac’ler, monitörler, Apple Pencil, iPad’lar ve iPad klavyeleri gibi ürünlerde de 12 ay faizsiz ödeme planı olacağı,
  • HomePod, Apple Tv ve AirPods gibi en çok tercih edilen ürünlerde de sıfır faizle 6 aylık ödeme planının devreye sokulacağı da ayrıca gündem konusu olarak karşımıza çıkıyor.

Kullanıcılar ayrıca, kazandıkları puanları ve taksitleri de iPhone’de yer alan cüzdan uygulamasından kontrol edebilme imkânına sahip olacaklar. Goldman Sachs’’ın desteğini sağlayan Apple Card ilerleyen dönemlerde daha da kullanım alanını genişletecek.

Yorum Yap